Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Wielkiego Postu

Przemienienie
  1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu, która jest również dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
  2. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest również patronem miasta Krakowa, z tej okazji we wtorek o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji mieszkańców miasta. Zaprasza na tę modlitwę Ksiądz Arcybiskup i Rada Miasta Krakowa.
  3. Zapraszamy na modlitwę do naszego kościoła: Msze święte w tygodniu są o godz. 15.15 i o godz. 21.37, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji odnowy moralnej naszego miasta od godz. 20.00. Jest też wtedy możliwość spowiedzi. Praktykując w Wielkim Poście bardziej intensywną modlitwę pamiętajmy szczególnie o wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, z którymi związane są łaski odpustu zupełnego.
  4. Zbliża się uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i związana z nią możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji są z tyłu kościoła. Po wypełnieniu deklaracji proszę złożyć ją w koszyku. Można również złożyć deklarację anonimowo.
  5. W zakrystii Bazyliki Mariackiej można nabyć wielkanocne baranki wspierając tym samym dzieła Caritas.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła i za wspólną dzisiejszą modlitwę. Zachęcamy wszystkich, by Wielki Post był czasem pogłębionej modlitwy, podejmowanych dzieł pokutnych i duchowego wzrostu.