Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

Barokowy Krucyfiks
  1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu, obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  2. W tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W czwartek w ramach wieczornej modlitwy o odnowę moralną Krakowa będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszego miasta.
  3. Parafia św. Mikołaja zaprasza w środę 28 lutego na Mszę świętą o godz. 18.00 w ramach przygotowania do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej, zaś kolegiata św. Anny zaprasza na modlitwę w 30 rocznicę śmierci Sługi Bożego bpa Jana Pietraszki. Z tej racji, w piątek, 2 marca, o godz. 19.30 pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta o rychłą jego beatyfikację.
  4. Zapraszamy na modlitwę do naszego kościoła: Msze święte w tygodniu są o godz. 15.15 i o godz. 21.37, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu w ramach Szpitala Domowego od godz. 20.00. Jest też wtedy możliwość spowiedzi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. W zakrystii można zamówić intencje Mszy świętych. Zachęcamy wszystkich, by Wielki Post był czasem pogłębionej modlitwy, podejmowanych dzieł pokutnych i duchowego wzrostu.