Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę adwentu

3adwent
  1. Dzisiejsza niedziela zwana ?Gaudete? wzywa do radości z bliskiego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi. Wkraczając w drugą część Adwentu przeżywajmy jeszcze mocniej prawdę, że Pan jest blisko.
  2. Dziś na Rynku krakowskim tradycyjna Wigilia dla potrzebujących i bezdomnych. Zachęceni Światowym Dniem Ubogich zapraszamy, by włączyć się we wzajemne składanie sobie życzeń i podzielenie się opłatkiem z ubogimi.
  3. Od wtorku do czwartku zapraszamy na godz. 20.00 na Adwentowe RekolekcjePrzedświąteczne Dni Skupienia jako duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, które poprowadzi ks. Andrzej Kielian z kolegiaty św. Anny. Wieczorna adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o godz. 21.37 będzie okazją do chwili refleksji i osobistej modlitwy. Będzie również możliwość spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tych trzech wieczorów przedświątecznego skupienia.

  4. Mszę świętą ?Roratnią?, ku czci Matki Bożej odprawiamy w tygodniu o godz. 15.15. Od dziś także na zakończenie wieczornej adoracji odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  5. Świece Caritas na wigilijny stół można otrzymać w bazylice Mariackiej wspierając przy tej okazji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim ? błogosławieństwa Bożego na ostatnie dni tegorocznego adwentu.