Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej

Triduum 2018
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczne obchody Wielkiego Tygodnia.
  • W Wielki Czwartek ? Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  • W Wielki Piątek ? Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielki Piątek rozpoczyna się też Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Koronkę odmówimy po zakończeniu Liturgii. Ofiary składane w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  • W Wielką Sobotę przed południem poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.30 do godz. 12.00. Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przynosimy świece, rozpocznie się o godz. 18.00. Również w tym dniu zaleca się zachowanie postu. Przed Liturgią będzie koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego ? procesja rezurekcyjna o godz. 7.00, po procesji Msza święta. Następne Msze święte o 10.30 i 12.15. Będzie również adoracja o godz. 20.00 połączona z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz. 21.37.
  1. Gorąco zachęcamy wszystkich do pobożnego przeżycia tych Świętych Dni i duchowego przygotowania się do Zmartwychwstania Pańskiego.