Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (12 niedziela zwykła)

Narodziny Jana
  1. Dziś przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wspominamy w tym tygodniu: we wtorek św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, w środę św. Cyryla Aleksandryjskiego biskupa i doktora Kościoła, w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  2. W piątek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła ? odpust w kościele na ul. Grodzkiej. W naszym kościele Msze święte w tym dniu o 15.15 i 21.37. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary złożone w tym dniu są przeznaczane na tzw. świętopietrze.
  3. W poniedziałek dodatkowa Msza święta o godz. 16.00 dla Stowarzyszenia Vis Veritatis.
  4. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca poświęcony czci Jezusowego Serca. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy codziennie po Mszy świętej o godz. 15.15, a w niedzielę na zakończenie wieczornej adoracji.
  5. Codziennie w naszym kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 w intencji odnowy moralnej naszego miasta. W środę wieczorem będzie modlić się Róża Różańcowa, w czwartek adorację poprowadzi Ruch Czystych Serc. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Ksiądz Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie informuje o rozpoczętej rekrutacji na studia, zarówno na kierunki teologiczne i filozoficzne, jak też historii Kościoła, historii sztuki, muzyki kościelnej, turystyki, archiwistyki, dziennikarstwa, nauki o rodzinie oraz pracy socjalnej.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła, a wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego nowego tygodnia.