Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Przenajświętszej Trójcy

Znak
  1. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Jutro wspomnienie św. Jadwigi, królowej. W piątek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika II wojny światowej wraz z towarzyszami.
  2. W czwartek przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała. Ksiądz arcybiskup zwraca się do nas z zaproszeniem do wzięcia udziału w centralnej procesji, która rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą świętą sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed katedrą wawelską, a zakończy przy bazylice mariackiej. Uczestników procesji prosi się o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących zgromadzeń.
  3. Z racji procesji i Mszy świętej odbywającej się w tym samym czasie na Rynku nie będzie w naszym kościele Mszy świętych w Boże Ciało o godz. 10.30 i 12.15. Msza święta będzie wieczorem o godz. 21.37.
  4. W oktawie Bożego Ciała szczególnie gorąco zachęcamy do wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się w naszym kościele codziennie o godz. 20.00. Niech ta modlitwa uwielbienia umocni naszą miłość do Chrystusa Eucharystycznego i pomoże wyprosić odnowę moralną naszego miasta. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy nawiedzają Najświętszy Sakrament w naszym kościele i trwają na modlitwie.
  5. W najbliższą sobotę przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu odprawimy Mszę świętą o godz. 15.15 w intencji śp. ks. Antoniego Okrzesika, zmarłego rektora kościoła św. Wojciecha.
  6. W czerwcu modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 15.15, a w niedzielę i w święto Bożego Ciała na zakończenie wieczornej adoracji.
  7. Przychodząc na modlitwę do naszego kościoła pamiętajmy o wciąż obowiązującym obowiązku zakrywania ust i nosa i bezpiecznej odległości od innych obecnych w świątyni. Dostosowujmy się także do zasad obowiązujących w czasie Mszy świętej, przekazywania znaku pokoju i przyjmowania Komunii świętej. Mimo polepszania się sytuacji zachowujmy wciąż dalece idącą ostrożność i rozwagę, będąc odpowiedzialni za siebie we wzajemnych kontaktach.
  8. Dziękuję za pomoc w utrzymaniu naszego kościoła, zwłaszcza w czasie, gdy nie była zbierana ofiara na tacę. ?Bóg zapłać? za ofiary składane wówczas do skarbonek, a wszystkich ofiarodawców zapewniam o pamięci w modlitwie.