Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

Chrystus Pan Zmartwychwstał Prawdziwie Powstał

1. Kościół krakowski cieszy się od wczoraj nową błogosławioną Hanną Chrzanowską. Jako pielęgniarka nie tylko troskliwie opiekowała się chorymi, ale również pielęgnowała ich rozwój wewnętrzny i życie sakramentalne. Jest dla nas wzorem w trosce o najbardziej potrzebujących i oręduje przed Bogiem w naszych codziennych sprawach.

2. Dziś rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. Obchodzimy również dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

3. We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, w środę ? św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka,

4. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w tym dniu będą jak w niedzielę, czyli o 10.30, 12.15 i 21.37. Wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji powołań kapłańskich. Ksiądz arcybiskup zaprasza w tym dniu również do katedry wawelskiej na Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.

5. Bazylika Mariacka zaprasza 3 maja maturzystów na wspólną modlitwę na Mszy świętej o godz. 18.30.

6. W piątek święto św. Floriana, męczennika ? patrona Krakowa. Główne uroczystości w parafii św. Floriana o godz. 12.00. W tym dniu również została udzielona dyspensa od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zachęcamy do maryjnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej. Wspólnie będziemy ją odmawiać na zakończenie wieczornej adoracji Szpitala Domowego.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni, przypominamy, że w zakrystii można zamówić intencje Mszy świętych odprawianych w naszym kościele. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i dla wszystkich prosimy Boga o błogosławieństwo.