Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu

Barokowy Krucyfiks
  1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. O godz. 20.30 przy kolegiacie św. Anny rozpocznie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa, której przewodniczył będzie Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zakończenie około 22.00 pod ?Oknem Papieskim? na ul. Franciszkańskiej.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. 20 lat temu w tym dniu święcenia biskupie przyjął ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Otoczmy go w tym dniu szczególną modlitwą.
  3. Święty Józef jest również patronem miasta Krakowa, z tej okazji w poniedziałek o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji mieszkańców miasta. Zaprasza na tę modlitwę Ksiądz Arcybiskup i Rada Miasta Krakowa.
  4. W tym tygodniu zapraszamy do naszego kościoła na rekolekcje wielkopostne. Od wtorku do czwartku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00, w czasie której modlimy się o odnowę moralną Krakowa w ramach Szpitala Domowego, a po niej Msza święta o godz. 21.37 z kazaniem rekolekcyjnym. W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi. Za udział w trzydniowych rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny. Jest to też okazja do spełnienia wielkopostnego czynu nawrócenia. Rekolekcje poprowadzi ks. Albert Wołkiewicz.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona obchód Wielkiego Tygodnia. Msze święte z poświęceniem palm o godz. 10.30, 12.15 i 21.37.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy świętych. Wykorzystajmy ten ostatni czas przed świętami na pojednanie się z Bogiem, skorzystanie z rekolekcji i duchowe przygotowanie do przeżywania największych tajemnic naszej wiary.