Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą

Man Praying Outside To God
  1. Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ? uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Piaskowej, w bazylice przy ul. Karmelickiej.
  2. W czwartek na wieczornej adoracji i Mszy świętej będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich z racji I czwartku miesiąca. W piątek ? I piątek miesiąca, zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.
  3. W sobotę kolejna modlitwa nowennowa za Ojczyznę. O godz. 20.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracji, o 21.00 różaniec w intencji Ojczyzny i Msza święta o 21.37. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu.
  4. Parafia Mariacka informuje, że we wrześniu i październiku z powodu prac konserwatorskich przy ołtarzu mariackim i organach w prezbiterium wnętrze bazyliki będzie czasowo niedostępne dla ruchu turystycznego. Porządek Mszy świętych pozostaje bez zmian. Spowiedź w dni powszednie w godzinach od 12.00 do 18.00 będzie przeniesiona do kościoła św. Barbary.
  5. Bóg zapłać? składamy za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim nawiedzającym nasz kościół życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o dzieciach, młodzieży, nauczycielach i katechetach rozpoczynających nowy rok szkolny i również dla nich prośmy o błogosławieństwo Boże w ich pracy i obowiązkach.