Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą

Chleb
  1. Dziś 17 niedziela zwykła i wspomnienie św. Marty. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę św. Jana Marii Vianneya.
  2. W czwartek na wieczornej Mszy świętej i adoracji będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zachęcamy też do spowiedzi i Komunii świętej z racji pierwszego piątku.
  3. W sobotę kolejne nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 20.00 rozpoczniemy jak każdego dnia adorację, o 20.30 będzie różaniec, a następnie różańcowa medytacja i Msza święta o godz. 21.37. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. Rozpoczyna się sierpień, z tej racji biskupi zachęcają do podjęcia dzieła abstynencji prosząc w tym roku o sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Abstynencja jest wielkim błogosławieństwem dla nas i naszej Ojczyzny, a dobro, które z niej płynie, wielu może uratować od alkoholizmu.
  5. W czasie wakacji w naszym kościele jest Msza święta w tygodniu o godz. 15.15, w niedzielę o 10.30 i 12.15. Przez cały tydzień jest też adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 i Msza św. o 21.37. Zapraszamy do modlitwy o odnowę moralną naszego miasta, zwłaszcza o trzeźwość młodzieży.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, a wypoczywającym i odwiedzającym Kraków nabrania sił i spokojnego wypoczynku.