Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

DSC 0220 1024×683
  1. Dziś Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Papież Franciszek napisał w specjalnym orędziu, iż chciałby przyczynić się do poszukiwania otwartego i twórczego stylu komunikacji, który nie będzie nigdy przyznawał złu głównej roli, i pragnie zachęcić wszystkich do przedstawiania mężczyznom i kobietom naszych czasów wersji faktów naznaczonej logiką ?dobrej nowiny?.
  2. W tym tygodniu przypada jutro święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, we wtorek św. Januarego, biskupa i męczennika, w środę świętych męczenników koreańskich. W czwartek jest święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek ? wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy, współzałożycielki sióstr Albertynek, w sobotę ? wspomnienie św., Ojca Pio, zakonnika.
  3. Msze święte w naszym kościele odprawiane są w tygodniu o 15.15 oraz w niedzielę o 10.30 i 12.15. Codziennie jest również Msza święta o godz. 21.37 poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i możliwością spowiedzi w ramach ?Szpitala Domowego?. Zachęcamy do modlitwy.
  4. Intencje Mszy świętej przyjmujemy w zakrystii. Dziękujemy też za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia, zwłaszcza solenizantom i jubilatom.

Jesteśmy wezwani przez słowa Ewangelii do wzajemnego przebaczania sobie krzywd i urazów. Jeżeli zaangażujemy się całym sercem w wypełnianie tego zadania, doświadczymy Bożego uzdrowienia i pokoju. Niech Boże błogosławieństwo doda nam odwagi i wzajemnej miłości.