Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą

Chrystus Sługa
  1. Dziś przypada Światowy Dzień Misyjny. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny, w tym roku pod hasłem: Pełni ducha i posłani.  Papież Franciszek skierował z tej okazji swoje orędzie do ludzi młodych, aby nieśli Ewangelię całemu światu, zachęcając: Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub że nikomu nie jesteś potrzebny. Wielu ludzi ciebie potrzebuje, pomyśl o tym. Niech każdy pomyśli w swym sercu: ?wielu ludzi mnie potrzebuje?. Można z tyłu kościoła zabrać dziś czasopisma o tematyce misyjnej.
  2. Intencje misyjne będziemy podejmować również w czasie modlitwy różańcowej, na którą zapraszamy codziennie o godz. 20.00, na rozpoczęcie adoracji Szpitala Domowego. W środę adorację poprowadzi Róża Różańcowa, a w czwartek Ruch Czystych Serc.
  3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, przeżywane w 40 rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu przez Papieża ? Polaka. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach o godz. 17.00.
  4. W zakrystii przyjmujemy na tradycyjne Wypominki za zmarłych. W ich intencji będziemy się modlić się w Dzień Zaduszny 2 listopada. O godz. 15.15 będzie różaniec z wypominkami, a następnie o godz. 16.00 Msza święta ofiarowana za zmarłych. Zachęcamy do takiej formy modlitwy zwłaszcza tych, którzy nie będą mogli udać się na groby swoich bliskich.
  5. Dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę i za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Zachęcamy do modlitwy różańcowej, zwłaszcza w rodzinach.