Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

DSC 0220 1024×683
  1. Dziś rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w ramach inicjatywy Szpitala Domowego każdego dnia o godz. 20.00 na rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich chętnych na tę modlitwę podejmowaną w intencji odnowy moralnej naszego Miasta.
  2. W sobotę 7 października zapraszamy na ostatnie z zapoczątkowanych w czerwcu Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 20.00, różaniec o godz. 20.30, następnie medytacja i Msza święta o godz. 21.37.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. W tym dniu złożone ofiary przeznaczymy na stypendia dla młodzieży skupionej w Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. Akcja Katolicka organizuje w przyszłą niedzielę II Małopolski Marsz Rodzinie i Życiu -Tak! – rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą Świętą w Katedrze na Wawelu. Po Mszy świętej wyruszy marsz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Joanny Beretta-Molla, na krakowski Rynek, zakończenie przy naszym kościele.
  5. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu ? uroczystości odpustowe u oo. Franciszkanów, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w piątek św. Brunona, opata, w sobotę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu biskupi zapraszają do modlitwy w ramach inicjatywy Różaniec do Granic, gromadzącej wiernych na granicach Polski, aby wspólnie modlić się o pomyślność dla naszej Ojczyzny.
  6. Intencje Mszy świętej przyjmujemy w zakrystii. Dziękujemy też za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, zwłaszcza solenizantom i jubilatom.

Osobiste spotkanie w naszym życiu Jezusa owocuje pragnieniem pójścia za Nim i włączenia się w dzieło odkupienia. Tak jak Jezus mamy stać się sługami naszych braci i sióstr, byśmy wraz z nimi mogli wejść do królestwa niebieskiego. Podejmijmy więc zaproszenie do codziennej pracy w winnicy Pańskiej, które kieruje dziś do nas Chrystus.