Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

DSC 0220 1024×683
  1. Dziś 33. Niedziela Zwykła. Jutro przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we wtorek święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy ? patronki śpiewu kościelnego, w piątek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich.
  2. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę I Światowym Dniem Ubogich przeżywanym pod hasłem: ?Nie miłujmy słowem, ale czynem?. W specjalnym orędziu papież napisał: W tę właśnie niedzielę poświęconą ubogim, jeśli w naszej okolicy żyją biedni, którzy potrzebują pomocy i opieki, zbliżmy się do nich: niech to będzie odpowiednia chwila na spotkanie Boga, którego szukamy.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ? ostatnia niedziela roku kościelnego. Na Mszach świętych odnowimy Akt Oddania Chrystusowi Królowi, za który można w tym dniu uzyskać odpust zupełny.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Zapraszamy na Msze święte w tygodniu o godz. 15.15 i wieczór o godz. 21.37 poprzedzoną adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim – dobrej niedzieli.

Bóg zapowiada wielką nagrodę dla tych, którzy nie zmarnują Jego darów i łask. W nadchodzącym tygodniu podejmijmy twórcze działanie, aby wzrastać duchowo i w miłości bliźniego, ciesząc się Bożym błogosławieństwem.