OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 8 stycznia 2023

Chrzest
  1. Przypominamy o zmianach odnoszących się do sobót, w które od 2023 roku nie będzie całodziennej adoracji, ani Eucharystii o godz. 21.37. Dziękuję też za wiele głosów zrozumienia, a nawet wdzięczności, że zmiana dotyczy troski o naszą świątynię, troski o osoby które często nocami pracowały by świątynna mogła być zadbana, wreszcie troski o duszpasterstwo wspólnot. Bezcenne te dobre głosy!
  2. Najbliższa niedziela, 15 stycznia, to trzecia niedziela miesiąca. Zapraszamy, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca na czuwanie przy relikwiach Świętej Marii Magdaleny! Początek o godz. 18.00. O 19.00 Eucharystia przy jej relikwiach. O godz. 20.00 kolacja w kawiarence rektoratu WojcieszCAfe. Czuwanie przy relikwiach Świętej Marii Magdaleny to także dobra okazja, by przypomnieć, że w najbliższe wakacje nasz rektorat organizuje wyjazd do Saint-Maximin we Francji, gdzie znajduje się grób świętej. Szczegóły na stronie internetowej i FB.
  3. W najbliższą środę, 11 stycznia, kolejne spotkanie grupy biblijnej. Zapraszamy na godz. 18.00 do kawiarenki.
  4. Dziś kończy się OKRES NARODZENIA PAŃSKIEGO. Zwyczajowo mogą pozostać w świątyniach dekoracje związane z Bożym Narodzeniem do 2 lutego. Śpiew kolęd, choć praktykowany w różnych wspólnotach i na różnych spotkaniach, podczas liturgii nie powinien mieć jednak miejsca. Jest dozwolony do 2 lutego tylko jako pieśń na zakończenie Mszy Świętej.
  5. Siostry Felicjanki z ulicy Mikołajskiej zapraszają w tym tygodniu na dwa wydarzenia. Pierwsze nosi tytuł „Kobiety, kobietom, o kobietach” a drugie to wspólne kolędowanie. Szczegóły na plakatach ulotkach na skrzyni.
  6. Dobrych dni nowego tygodnia!