OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 9 I 2022

Chrzest

1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego w Kościele. Jutro rozpoczynamy pierwsza część okresu zwykłego, który potrwa do 2 marca, bowiem 3 marca rozpocznie
się Wielki Post. Zwyczaj pozwala na zachowanie do 2 lutego dekoracji świątecznych w świątyni oraz dopuszcza możliwość śpiewu kolęd podczas liturgii, jednak tylko na początek i zakończenie Eucharystii.
2. Zgodnie z zapowiedzią – jutro (poniedziałek) od godz. 7.00 do godz. 15.00 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, ze względu na prace związane z montażem nowych elementów oświetlenia w świątyni.
Przepraszamy za utrudnienia.
3. Nastąpiła przerwa w pracy systemu grzewczego, ze względu na pewną awarię. Serwis będzie jutro (poniedziałek). Za niedogodność przepraszamy.
4. Rektorat Świętego Wojciecha planuje organizację trzech form spędzenia urlopów wakacyjnych 2022 dla chętnych. Już dziś wstępnie przedstawiamy nasze propozycje, by móc sobie czas wakacyjnych urlopów zaplanować, również mając na uwadze nasze wydarzenia.

  • W dniach 27 czerwca do 6 lipca – wyjazd rowerowy do Pragi, miasta św. Wojciecha. Ilość miejsc: 25.
  • W dniach od 9 do 15 lipca – II spływ kajakowy ku czci Karola Wojtyły. W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział 120 osób. Podobną ilością miejsc będziemy dysponować. Planujemy płynąć dalej Krutynią, w tym roku z miejscowości Krutynia aż do Jeziora Śniardwy.
  • W dniach od 24 lipca do 1 sierpnia wyjazd pod namioty do Asyżu do Italii. Ilość miejsc: 48.

Zapisy na każde z tych wydarzeń rozpoczną się 1 kwietnia i potrwają do wyczerpania miejsc. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Więcej wstępnych informacji można znaleźć na stronie internetowej św. Wojciecha i naszym Facebooku. Zapraszamy do odwiedzania.
5. Wyznanie miłości Jezusowi przez Ojca, niech nas utwierdzi w pięknej prawdzie, że Ojciec nas w Jezusie kocha. Niech będzie też nowym impulsem do pięknego wyznawania miłości Bogu i bliskim.