OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – 10 IV 2022

Brady Leavell H9Q5V WPSdM Unsplash
 1. Wielki post doprowadził nas do rozpoczęcia Celebracji Misterium Paschalnego. Dziękujemy Bogu za minione 40 dni, i powierzajmy się Jego prowadzeniu przez Dni Wielkiego Tygodnia i Czas Paschalny.
 2. WYDARZENIA WIELKIEGO TYGODNIA:

Od jutra, od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy będą w naszej świątyni REKOLEKCJE.

Poprowadzi je Ksiądz Profesor Andrzej Muszala. Temat: „Pan Jest i woła Cię”. Codziennie konferencja o godz. 20.45, po niej o godz. 21.37 Msza z kazaniem. Zachęcamy do udziału.

Jutro także (Wielki Poniedziałek) Mszy o godz. 21.37 będzie przewodniczył Biskup Janusz Mastalski, ponieważ nasz kościół jest ostatnim kościołem stacyjnym na szlaku świątyń Krakowskich w przygotowaniu do Wielkanocy.

 1. WIELKI CZWARTEK – tego dnia nie będzie całodziennej Adoracji. Tabernakula tego dnia są puste, w oczekiwaniu na Mszę Wieczerzy Pańskiej. W Wielką Środę Najświętszy Sakrament na ostatniej Mszy spożywa się, nie pozostawiając świętego zapasu. MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 19.00. Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy całą noc. Zapraszam do umówienia się na adorację z Panem i zapisanie się na daną godzinę na listę znajdującą się na skrzyni.

 2. WIELKI PIĄTEK. O godz. 15.00 Cisza MIŁOSIERDZIA, po niej koronka do Bożego Miłosierdzia – I dzień Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15.15. Po LITURGII przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 23.00. Droga Krzyżowa o godz. 20.45.

 3. WIELKA SOBOTA. Dzień ciszy. Adoracja w Grobie od 7.00 do 21.15. O 21.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 4. WIEKANOC 16/17 KWIETNIA. Przypomnijmy, że nie bez powodu święta mają nazwę świąt Wielkanocnych. Akcent pada na noc! To najświętsza noc w roku. Zapraszamy do świętowania całą tę Noc. Jezus zmartwychwstał nocą.

Celebracja rozpocznie się o godz. 21.37. LITURGIA PASCHALNA OBEJMIE: Poświęcenie Ognia, Orędzie Wielkanocne, Liturgię Słowa – wszystkie 8 czytań, Poświecenie Wody, Wyznanie Wiary, Liturgię Eucharystyczną. Ok. godz. 1.00 rozpocznie się procesja Rezurekcyjna (prawdopodobna godzina Zmartwychwstania Chrystusa wg badań Całunu Turyńskiego), ok. 1.30 rozpoczniemy celebrację wielkanocnego stołu w rektoracie przy pokarmie paschalnym. Ok. godz. 4.30 Śpiew Jutrzni Paschalnej i rozesłanie. Bardzo zapraszamy na Liturgię i do stołu. Na spotkanie przy stole jednak konieczne są zapisy. Można zgłosić udział w zakrystii do Wielkiej Środy. Wpłata na cel wieczerzy – 60 zł.

 1. NIEDZIELA WIELKANOCNA. Msze Święte o godz. 12.15, 19.00, 21.37. W niedzielę wielkanocną będzie o godz. 18.00 czuwanie przy relikwiach Świętej Marii Magdaleny. Jest naszą radością i zaszczytem, że nasz kościół takie relikwie posiada. Najpiękniejszy dzień czuwania przy jej relikwiach to Niedziela Wielkanocna, bo św. Maria Magdalena jest pierwszym zwiastunem Zmartwychwstania Pana. Odtąd czuwania przy relikwiach Świętej Uczennicy Chrystusa będą w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz.18.00 (z wyjątkiem wakacji). Po czuwaniu, o godz. 19.00 Msza Święta, a po Mszy o godz. 20.00 Kolacja w rektoracie.
 2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze Święte w porządku niedzielnym.
 3. Zbliża się dzień ODPUSTU ŚW. WOJCIECHA. W tym roku Uroczystość jest przesunięta przez Kościół z 23 na 26 kwietnia, ze względu na Oktawę Wielkanocną. Już dziś zapraszamy wszystkich na Uroczystości Odpustowe. Główna celebracja będzie 26 kwietnia o godz. 19.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył Biskup Jan Zając w koncelebrze. Po Mszy, ok. 20.15 kolacja uroczysta dla wszystkich.

Szczegóły wszystkich wydarzeń paschalnych i odpustowych są na stronie internetowej i facebooku.

 1. Trwają zapisy na wyjazdy wakacyjne z rektoratem! Tegoroczne propozycje to:
 • Wyjazd rowerowy z Krakowa do Pragi,
 • Spływ kajakowy ku czci Karola Wojtyły mazurską Krutynią
 • Wyjazd pod namioty do Italii, do Asyżu
 1. Niech dobry Bóg da wszystkim nam przeżyć głęboko Wielkie Dni, których celebracje otwiera dzisiejsza niedziela!