OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – 2 IV 2023

Grant Whitty OCv3LRfEylA Unsplash
 1. Wielki post doprowadził nas do rozpoczęcia Celebracji Misterium Paschalnego. Dziękujemy Bogu za minione 40 dni, i powierzajmy się Jego prowadzeniu przez Dni Wielkiego Tygodnia i Czas Paschalny.
 2. WYDARZENIA WIELKIEGO TYGODNIA:

Od jutra, od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy będą w naszej świątyni REKOLEKCJE.

Poprowadzi je Ksiądz Ryszard Gacek, Diecezjalny Duszpasterz Ruchu Światło – Życie. Temat: „BOŻE, CIEBIE PRAGNIE MOJA DUSZA”. Codziennie konferencja o godz. 20.45, po niej o godz. 21.37 Msza z kazaniem. Zachęcamy do udziału.

Jutro także (Wielki Poniedziałek) Mszy o godz. 21.37 będzie przewodniczył Biskup ponieważ nasz kościół jest ostatnim kościołem stacyjnym na szlaku świątyń Krakowskich w przygotowaniu do Wielkanocy.

 1. WIELKI CZWARTEK – tego dnia nie będzie całodziennej Adoracji. Tabernakula tego dnia są puste, w oczekiwaniu na Mszę Wieczerzy Pańskiej. W Wielką Środę Najświętszy Sakrament na ostatniej Mszy spożywa się, nie pozostawiając świętego zapasu. MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 19.00. Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy całą noc. Zapraszam do umówienia się na adorację z Panem i zapisanie się na daną godzinę na listę znajdującą się na skrzyni.

 2. WIELKI PIĄTEK. O godz. 15.00 Cisza MIŁOSIERDZIA, po niej koronka do Bożego Miłosierdzia – I dzień Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15.15. Po LITURGII przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 23.00. Droga Krzyżowa o godz. 20.45.

 3. WIELKA SOBOTA. Dzień ciszy. Adoracja w Grobie od 7.00 do 21.15. O 21.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 4. WIEKANOC 8/9 KWIETNIA. Przypomnijmy, że nie bez powodu święta mają nazwę świąt Wielkanocnych. Akcent pada na noc! To najświętsza noc w roku. Zapraszamy do świętowania całą tę Noc. Jezus zmartwychwstał nocą.

Celebracja rozpocznie się o godz. 21.37. LITURGIA PASCHALNA OBEJMIE: Poświęcenie Ognia, Orędzie Wielkanocne, Liturgię Słowa – wszystkie 8 czytań, Poświecenie Wody, Wyznanie Wiary, Liturgię Eucharystyczną. Ok. godz. 1.00 rozpocznie się procesja Rezurekcyjna (prawdopodobna godzina Zmartwychwstania Chrystusa wg badań Całunu Turyńskiego), ok. 1.30 rozpoczniemy celebrację wielkanocnego stołu w rektoracie przy pokarmie paschalnym. Ok. godz. 4.00 Śpiew Jutrzni Paschalnej i rozesłanie. Bardzo zapraszamy na Liturgię i do stołu. Na spotkanie przy stole jednak konieczne są zapisy. Można zgłosić udział w zakrystii do Wielkiej Środy. Wpłata na cel wieczerzy – 60 zł.

 1. NIEDZIELA WIELKANOCNA. Msze Święte o godz. 12.15 i 19.00. W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy o godz. 21.37.
 2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze Święte o godz. 12.15, 19.00, 21.37
 3. Zbliża się dzień ODPUSTU ŚW. WOJCIECHA. W tym roku Uroczystość jest przesunięta przez Kościół z 23 na 24 kwietnia, ze względu na przypadającą Niedzielę w Czasie Paschalnym. Już dziś zapraszamy wszystkich na Uroczystości Odpustowe. Główna celebracja będzie 24 kwietnia o godz. 19.00. Mszy Świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył Ksiądz Prałat Grzegorz Szewczyk, Dziekan dekanatu Kraków – Centrum. Po Mszy, ok. 20.15 kolacja uroczysta dla wszystkich.

Szczegóły wszystkich wydarzeń paschalnym i odpustowych są na stronie internetowej i facebooku.

 1. DZIŚ O GODZINIE 20.00 W REKTORACIE OTWIERAMY ZAPISY NA WYJAZD DO FRANCJI.
 2. Niech dobry Bóg da wszystkim nam przeżyć głęboko Wielkie Dni, których celebracje otwiera dzisiejsza niedziela!