OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – 16 IV 2023

Jezus
  1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Centralne uroczystości mają miejsce w Łagiewnikach.
  2. Zbliża się bardzo ważny dzień dla naszego kościoła i środowiska, Odpust św. Wojciecha, który będzie za 8 dni, w poniedziałek 24 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do naszej świątyni tego dnia na modlitwę. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie Ks. Prałat Grzegorz Szewczyk, dziekan Dekanatu Kraków – Śródmieście. Podczas Mszy Świętej będzie śpiewać nasza schola. Po Mszy, czyli ok. 20.15 zapraszamy wszystkich uczestników Mszy Świętej na kolację, która będzie przygotowana w sali przy Placu Mariackim 7. Niech to będzie nasze wspólne święto, szczególnie dla osób, którym ta świątynia jest droga i drogie jest środowisko przy tej świątyni. Tego dnia Msze Święte także o godz. 15.15, oraz 21.37.
  3. Uroczystości Odpustowej będzie towarzyszyć pewne wydarzenia, na które zapraszamy. Otóż o godz. 18.00, czyli godzinę przed Uroczystą Mszą Odpustową, w naszym kościele będzie 15 minutowy wykład prowadzony przez historyka na temat dziejów naszego kościoła, po czym wspólnie udamy się w podziemia naszego kościoła, do części muzealnej, by obejrzeć pozostałości pierwotnej świątyni. Wstęp tego dnia wolny. Zapraszamy, tym bardziej, że znajdujemy się w najstarszym obiekcie sakralnym naszego miasta.
  4. Trwają zapisy na wyjazdy wyjazd do Francji. Zapisy do końca kwietnia.
  5. Zapisy na:
  • Wyjazd rowerowy z Krakowa do Budapesztu, oraz
  • Spływ kajakowy ku czci Karola Wojtyły rzeką Brdą

rozpoczynamy 7 maja. Informacje na FB i naszej stronie internetowej.

  1. Dobrych dni nowego tygodnia!