OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 4 VI 2023

Trojca
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. W najbliższą środę jest odwołana spowiedź od 16.30 do 17.45.
  2. Od jutra do środy (5 – 7 czerwca) w naszej świątyni gościmy na modlitwie wiele osób krakowskich duszpasterstw w ramach corocznej modlitwy zwanej JERYCHO KRAKOWSKIE. To modlitwa za Miasto trzy dni przed Bożym Ciałem. Piękne wydarzenie! Modlitwa będzie w ramach Adoracji Najświętszego Sakramentu od. 7.00 do 21.30. Wspólnoty będą zmieniać się w trybie cogodzinnym lub co dwugodzinnym. Modlitwa będzie głównie w ciszy, z elementami śpiewu medytacyjnego, czy wybranych modlitw wspólnych. Informacje pojawiły się na stronie internetowej i plakatach. Ze względu na wydarzenie nie będzie w naszej świątyni w te trzy dni dyżuru w konfesjonale. Msze Święte normalnie o godz. 15.15 i 21.37. Jednak w środę 7 czerwca nie będzie Mszy Świętej o godz. 21.37, ze względu na koncert ewangelizacyjny, który będzie na scenie przed Kościołem Mariackim, właśnie w godzinach wieczornych. W środę 7 czerwca o godz. 19.00 wyruszy procesja z naszego kościoła przed Bazylikę Mariacką i tam będzie dalsza modlitwa. Bardzo zachęcamy i zapraszamy do włączania się w modlitewne Jerycho.
  3. Intencja z Mszy środowej o 21.37, której nie będzie w naszym kościele, zostanie odprawiana tego dnia w godzinach porannych w kościele Mariackim.
  4. W najbliższy czwartek – 8 czerwca – jest Boże Ciało. Przy naszej świątyni będzie tradycyjnie już jeden z ołtarzy procesji centralnej. Tego dnia Adoracja w naszym kościele w godzinach 16.30 – 18.30. Będzie to Adoracja Ciała i Krwi Pańskiej. Msza Święta będzie tylko o godz. 19.00.
  5. Zbliża się czas wakacji. Wzorem zeszłego roku na stronie internetowej pojawił się grafik na każdy dzień wakacji, by móc na bieżąco zapisywać się na adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę na całe wakacje.