OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 IV 2022

Simon Schmitt PO1IOH18AVA Unsplash
  1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

Piątki o godz. 20.45 Droga Krzyżowa. Niedziele o godz. 20.45 Gorzkie Żale.

Ten tydzień, który się rozpoczyna jest szczególny, ponieważ wypełni już 40 – dniowy okres pokuty. Od przyszłej niedzieli – Niedzieli Palmowej wkraczamy w Celebrację Misterium Paschalnego, rozpocznie się Wielki Tydzień!

W Wielkim Tygodniu, od poniedziałku do środy, w naszej świątyni będą rekolekcje. Poprowadzi je Ksiądz Profesor Andrzej Muszala. Temat: „Pan Jest i woła Cię”. Rekolekcje będą o modlitwie a także przygotowaniem do spotkań z Marią Magdaleną w jej relikwiach, w naszej świątyni!

Ułóżmy tak czas, by uczestniczyć w rekolekcjach. Codziennie konferencja o godz. 20.45, po niej o godz. 21.37 Msza z kazaniem.

  1. Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy do przeżycia Wielkiej Nocy w naszym kościele. Nie bez powodu święta mają nazwę świąt Wielkanocnych. Akcent pada na noc! To najświętsza noc w roku. Tej nocy nie powinno się spać. Pierwsi chrześcijanie całą noc świętowali. Jezus zmartwychwstał nocą. Zapraszamy do wspólnie przeżywanej Paschy w NOC z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę 16/17 kwietnia. Celebracja będzie w takim porządku: od 21.37 do ok. 1.00 Liturgia Misterium Paschalnego z procesją rezurekcyjną ok. 1.00, czyli o prawdopodobnej godzinie Zmartwychwstania Chrystusa według badań Całunu Turyńskiego. Od godz. 1.30 wspólne świętowanie przy stole pokarmu wielkanocnego, o godz. 4.30 wspólny śpiew Jutrzni paschalnej. Bardzo zapraszamy. Osoby, które chcą wziąć udział we wspólnym uroczystym wielkanocnym posiłku w nocy po liturgii prosimy o zapisy w zakrystii i wpłatę 60 złotych na ten cel. W niedzielę wielkanocną szczególnie zapraszamy na czuwanie przy relikwiach Marii Magdaleny o godz. 18.00, a potem na Mszę o godz. 19.00, a po niej na kolację. Na tę kolację nie trzeba się zapisywać. Szczegóły na stronie internetowej i facebooku.
  2. Rozpoczęliśmy w piątek zapisy na wyjazdy wakacyjne z rektoratem! Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Przypomnijmy – tegoroczne propozycje to:
  • Wyjazd rowerowy z Krakowa do Pragi, w dniach 29 VI – 6 VII wraz ze zwiedzaniem stolicy Czech.
  • Spływ kajakowy ku czci Karola Wojtyły mazurską Krutynią, w dniach 9 – 15 lipca.
  • Wyjazd pod namioty do Italii, do Asyżu, w dniach 24 VII – 1 VIII. W ceny z każdych tych wyjazdów są wliczone: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, przejazdy, ubezpieczenie, obsługa. Szczegóły na stronie internetowej i facebooku kościoła.
  1. Dziś nasza schola czterogłosowa zaprasza na chwile wielkopostnej zadumy. O godzinie 18.30 schola w naszym kościele zaśpiewa kilka pieśni, w ramach koncertu wielkopostnego. Będzie to forma modlitwy. Zapraszamy do udziału!
  2. Dziś jest przed kościołem zapowiadana kwesta na rzez fundacji Charity Polska, której głównym celem działalności jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością i wykluczonych społecznie poprzez tworzenie dla
    nich przyjaznych miejsc pracy. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy, w ramach jałmużny wielkopostnej.