OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 II 2024

XXIII Niedziela ZWYKŁA – 1
    1. W środę o godz. 21.00 zapraszamy na nieszpory do naszej świątyni, które prowadzi schola gregoriańska. Wcześniej o godz. 20.00 próba w barze sałatkowym Chimera. Także o godz. 20.00 w rektoracie przy placu Mariackim jest próba naszej scholi rektoralnej WojcieszBand. Chętni w scholi jednej i drugiej mile widziani.
    2. Najbliższa środa – POPIELEC, początek Wielkiego Postu. Eucharystia z obrzędem posypania głów popiołem: 15.15, 19.00, 21.37. Sładka tego dnia przeznaczona jest dla ubogich. Tego dnia obowiązuje post ścisły: co oznacza trzy bezmięsne posiłki, w tym dwa lekkie, jeden zwyczajny.
    3. W czasie Wielkiego Postu w naszej świątyni Droga Krzyżowa w piątki o godz. 20.45, Gorzkie Żale w niedziele o 20.45. Temat kazań pasyjnych: „Zdrowie w ranach”. Rekolekcje w naszym kościele, zgodnie ze zwyczajem, będą w Wielkim Tygodniu. Ich temat: „Między ciszą a ciszą”.
    4. Ze względu na nabożeństwo Gorzkich Żali w Wielkim Poście nie będzie czuwań przy relikwiach Marii Magdaleny w trzecie niedziele miesiąca.
    5. W czwartek po Popielcu, czyli 15 lutego, zapraszamy do rektoratu na wieczór poezji, pod tytułem: „Słuchaj, serce moje”. Wieczór poezji potrwa ok. 60 minut. Pragniemy, by dla chętnych był to czas wyciszenia się, a przez to dobrego wejścia w Misterium Wielkiego Postu. Początek godz. 18.00.