OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28 V 2023

Awmleer 6XcziMmkNgQ Unsplash
  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Jutro święto Maryi – Matki Kościoła. W środę święto Nawiedzenia NMP. W czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To także pierwszy czwartek miesiąca, co oznacza, że Adoracja Najświętszego Sakramentu z czwartku na piątek będzie także całą noc. Zapraszamy do modlitwy. W przyszłą niedzielę – Niedziela Najświętszej Trójcy.
  2. W najbliższą środę jest odwołana spowiedź od 16.30 do 17.45.
  3. Pragniemy poinformować, że w tym roku w naszej świątyni, trzy dni poprzedzające Boże Ciało od poniedziałku 5 czerwca do środy 7 czerwca będzie tak zwane Jerycho Krakowskie. Jest to modlitwa za nasze miasto prowadzana przez liczne grupy różnych duszpasterstw krakowskich. Modlitwa będzie w ramach Adoracji Najświętszego Sakramentu od. 7.00 do 21.30. Modlitwa będzie zarówno w ciszy, jak i prowadzona, wraz ze śpiewem. Informacje pojawią się na stronie internetowej i plakatach. Ze względu na wydarzenie nie będzie w naszej świątyni w te trzy dni dyżuru w konfesjonale. Msze Święte normalnie o godz. 15.15 i 21.37. Jednak w środę 7 czerwca nie będzie Mszy Świętej o godz. 21.37, ze względu na koncert ewangelizacyjny, który będzie na scenie przed Kościołem Mariackim, właśnie w godzinach wieczornych. Bardzo zachęcamy i zapraszamy do włączania się w modlitewne Jerycho. Szerzej o wydarzeniu także będziemy informować w przyszłym tygodniu.
  4. Za 10 dni – 8 czerwca jest Boże Ciało. Przy naszej świątyni będzie tradycyjnie już jeden z ołtarzy procesji centralnej. Tego dnia nie będzie Adoracji w naszym kościele, a Msza Święta będzie tylko o godz. 19.00.
  5. W najbliższą środę kończymy zapisy na Spływ Kajakowy dedykowany Karolowi Wojtyle. Zostało kilka ostatnich miejsc. Zapisy na kolacji lub w zakrystii, lub przez formularz na stronie internetowej: www.splyw100lecia.pl.

Potrzebne informacje na FB i naszej stronie internetowej.