OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE, 27 III 2022

Syn
 1. Trwa Wielki Post. Dzień niedziela LAETARE. Kościół wzywa do radości! Radujemy się szczególnie łaskami, które dni Postu przyniosły, a przekroczyliśmy ich już połowę.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

Piątki o godz. 20.45 Droga Krzyżowa. Niedziele o godz. 20.45 Gorzkie Żale.

Wielki Post w naszym kościele to także przygotowanie do spotkania ze zwiastunem Zmartwychwstania, św. Marią Magdaleną. Od Wielkanocy w naszym kościele będą comiesięczne czuwania przy jej relikwiach, których nasz rektorat jest stróżem.

 1. Zapraszamy do chwil spędzonych przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja w naszym kościele codziennie od 7.00 do 21.37.
 2. Niedziela Laetare to dobry czas, by już zaprosić do przeżywania misterium paschalnego w naszym kościele, szczególnie najświętszej nocy, czyli Wielkiej Nocy. Wzorem zeszłego roku, mając na uwadze celebrację pierwszych chrześcijan, świętowanie będzie trwało całą noc. Szczegóły za tydzień.
 3. Rozpoczynamy zapisy na wyjazdy wakacyjne z rektoratem! Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Tegoroczne propozycje to:
 • Wyjazd rowerowy z Krakowa do Pragi, w dniach 29 VI – 6 VII wraz ze zwiedzaniem stolicy Czech. Powrót pociągiem. Cena 890 zł. Liczba miejsc: 25.
 • Spływ kajakowy ku czci Karola Wojtyły mazurską Krutynią, w dniach 9 – 15 lipca. Cena 690 zł. Liczba miejsc: 120.
 • Wyjazd pod namioty do Italii, do Asyżu, w dniach 24 VII – 1 VIII. Cena: 390 euro + 100 zł. Liczba miejsc: 48.

W ceny z każdych tych wyjazdów są wliczone: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, przejazdy, ubezpieczenie, obsługa. Szczegóły na stronie internetowej i facebooku kościoła.

Wobec pytań o możliwość wyjazdu z nami do Asyżu, ale z noclegami w hotelu, a nie w namiotach – odpowiadamy, że jest taka możliwość. Hotel znajduje się ok. 2 minuty pieszo od miejsca rozbicia namiotów i zaplecza kulinarnego. W przypadku wyjazdu z noclegami w hotelu koszt będzie wyższy o ok. 190 euro.

Zapisy na wszystkie 3 wyjazdy rozpoczynamy w najbliższy piątek. Szczegóły na stronie internetowej i facebooku naszego kościoła.

 1. W przyszłą niedzielę nasza schola czterogłosowa zaprasza na chwile wielkopostnej zadumy. O godzinie 18.30 schola w naszym kościele zaśpiewa kilka pieśni, w ramach koncertu wielkopostnego. Bezie to forma modlitwy. Zapraszamy do udziału!
 2. W przyszłą niedzielę prze naszym kościołem będzie kwesta na rzez fundacji Charity Polska, której głównym celem działalności jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością i wykluczonych społecznie poprzez tworzenie dla
  nich przyjaznych miejsc pracy. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy, w ramach jałmużny wielkopostnej.