Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

Zacheuszki
  1. Dziś Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego ? dzień, kiedy dziękujemy Bogu za tę świątynię, w której możemy gromadzić się na wspólnej modlitwie i która jest Bożym Domem. Modlimy się za tych, którzy tę świątynię postawili i zadbali o jej piękno. Zawsze pamiętajmy też o szacunku dla miejsc świętych, za które wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.
  2. Jutro przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapraszamy też na ostatnie dni nabożeństw różańcowych. Do czwartku adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 rozpoczniemy wspólnym różańcem. W środę różaniec i wieczorną adorację o godz. 20.00 poprowadzi Róża Różańcowa, w czwartek na adoracji modlić się będzie z nami Ruch Czystych Serc. Po adoracji jest Msza święta o godz. 21.37. Zapraszamy wszystkich chętnych na tę modlitwę podejmowaną w intencji odnowy moralnej naszego Miasta.
  3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze święte będą jak w niedzielę, czyli o godz. 10.30, 12.15 i 21.37. Odwiedzając w piątek groby naszych bliskich na różnych cmentarzach pamiętajmy nade wszystko o udziale we Mszy świętej. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu o godz. 15.15 będzie w naszym kościele różaniec z wypominkami, a następnie o 16.00 Msza święta za zmarłych.
  5. Zachęcamy do złożenia tzw. wypominków ? imion naszych bliskich zmarłych, za których chcemy w Dniu Zadusznym się modlić. Wypominki można oddać w zakrystii. Kartki do wypisania imion zmarłych są przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do takiej formy modlitwy zwłaszcza tych, którzy nie będą mogli udać się na groby swoich bliskich.
  6. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust za zmarłych. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, a także od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz, mogą zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Należy przy tym, będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię Świętą, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę w intencjach Ojca świętego oraz wykluczyć wszelkie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcamy również do spowiedzi ? jest tydzień pierwszopiątkowy ? i do ofiarowania Komunii świętej za zmarłych.
  7. Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski ogłosił Modlitewny Maraton za Kościół i Ojczyznę, związany z obchodami 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II od 1 listopada do końca przyszłego roku. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę przez udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówienie jednej dziesiątki różańca i litanii do św. Jana Pawła II. Stosowne teksty do indywidualnej modlitwy będą wyłożone w czasie wieczornej modlitwy na ławkach w naszym kościele. Wspólnie będziemy odmawiać tę litanię w pierwszą niedzielę miesiąca.
  8. Bóg zapłać za dzisiejszą wspólną modlitwę i za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia przeżywanego w zadumie nad tajemnicą wieczności.