Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Rodzina
  1. Dziś w Święto Świętej Rodziny modlimy się i wypraszamy łaski dla naszych rodzin i prosimy o rodziny silne wiarą i żyjące według Ewangelii.
  2. Za miniony rok podziękujemy jutro w czasie wieczornej adoracji. Z uwagi na podjęte zabezpieczenia związane z zabawą sylwestrową na krakowskim Rynku, we wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 oraz Mszy świętej o godz. 21.37.
  3. W środę 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek 2020 roku. Jest to również przeżywany w całym Kościele 53. Światowy Dzień Pokoju. Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 10.30, 12.15, 21.37. Pamiętajmy, że jest to dzień, w którym jesteśmy zobowiązani do udziału w Eucharystii.
  4. We czwartek wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Wieczorem będzie adoracja i Msza święta w intencji powołań, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
  5. W piątek pierwszy piątek miesiąca i wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  6. Przypominamy, że Msza święta w soboty o godz. 21.37 jest odprawiana z formularza niedzielnego.
  7. Zachęcamy po Mszy świętej do modlitwy przy szopce i adoracji Dzieciątka Jezus. Niech nowo narodzony Chrystus obdarzy nas w naszych rodzinach wszelkimi łaskami i pozwoli żyć w miłości i wzajemnym oddaniu.