Szpital Domowy znowu otwarty!

A4 SZPITAL  SPADY Page 001

7 stycznia o godz. 20:00 w kościele św. Wojciecha rozpoczął się nowy etap naszej modlitwy za Kraków. Wieczorna Adoracja zgromadziła ok. 60 osób, a wśród nich ponad 30 kapłanów z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem i Biskupem Damianem Muskusem na czele.

 

Pragnęliśmy, by w pierwszy wieczór w Szpitalu spotkali się przed Najświętszym Sakramentem księża, którzy zgodzili się pełnić dyżury, by spotkali się razem ze swoim Pasterzem, by poczuli, że to, w co się angażują – jest sprawą całego Kościoła krakowskiego – mówią organizatorzy.

Modlitwa nie miała żadnej szczególnej oprawy. Było bardzo prosto. Odmówiony został różaniec, a po nim, Ksiądz Kardynał indywidualnie pobłogosławił Najświętszym Sakramentem wszystkich kapłanów.

Jesteście jak Mojżesz, który trzymał podniesione w górę ręce, a wtedy – naród wybrany zwyciężał. Teraz wy podnosicie swoje ręce; dzięki wam modlitwa w tym miejscu będzie trwała i miasto – może się odnowić. Kraków jest miejscem świętości, pragniemy się modlić, by tej świętości, pomimo grzechu, było w naszym mieście coraz więcej, zwłaszcza, że przygotowujemy się teraz do całkiem wyjątkowego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku. Modląc się i poświęcając czas na dyżurowanie w Szpitalu – i my sami bardziej się uświęcimy – powiedział swym księżom Kardynał.

Adoracja i Spowiedź trwały do godz. 22:00.