Szpital otwiera podwoje

Rozpoczecie
18 listopada, w liturgiczne wspomnienie i setną rocznicę męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny, podczas Eucharystii o godz. 20:00 w kościele św. Wojciecha rozpoczęliśmy modlitwę o moralną odnowę nas samych i Krakowa. Eucharystii przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

Przez cały miesiąc w kościele św. Wojciecha, przed Najświętszym Sakramentem, młodzi ludzie z krakowskich wspólnot będą modlić się o czystość i moralną odnowę naszego miasta.

Codziennie do 18 grudnia, w godzinach od 20.00 do 22.00, trwać będzie modlitwa prowadzona przez różne wspólnoty. W niedziele przypadające w tym czasie o godz. 20.00 pod przewodnictwem Biskupa sprawowana będzie także Eucharystia.

Podczas adoracji będzie możliwość złożenia jałmużny na pomoc dla osób poranionych przez różne formy propagowania nieczystości.

CYTAT
„Głęboko wierzymy, że modlitwa wspólnot przy tym kościele św. Wojciecha będzie powiewem Ducha Świętego, w którym Pan będzie przechodził przez nasze miasto z tą najważniejszą intencją: wejść do niego i swoją obecnością uczynić z niego ciągle na nowo dom, tak jak to się stało z domem Zacheusza. Jesteśmy zwyczajnie spragnieni, by każdego dnia usłyszeć od Pana te same słowa co Zacheusz <<dziś zbawienie=”” stało=”” się=”” udziałem=”” tego=”” domu=””>>” ks. Dariusz Talik.
Fot. Marcin Kwartnik