Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

2
  1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Przypomina nam o eschatologicznym wymiarze naszego życia, które zmierza do spotkania z Chrystusem na końcu czasów. Na wieczornej adoracji odmówimy Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi.
  2. Przyszłą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Mimo atmosfery świątecznej jaka panuje na Rynku pamiętajmy o tym ważnym okresie liturgicznym. Jest to czas, kiedy mamy kierować nasze serca ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa w chwale oraz przygotowujemy się do świąt wspominających pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię. W tegorocznym Adwencie ? Roraty, czyli Mszę świętą wotywną ku czci Matki Bożej odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 15.15. Msza o godz. 21.37 będzie z formularza adwentowego. Już dziś zachęcamy do pobożnego przeżycia Adwentu.
  3. W środę wieczorną adorację poprowadzi Róża Różańcowa św. Franciszka, która podejmuje modlitwę za korzystających z pomocy poradni Szpitala Domowego, w czwartek modlić będzie się z nami Ruch Czystych Serc. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Zachęcamy do modlitwy w naszym kościele, zwłaszcza w czasie wieczornej adoracji o godz. 20.00 podejmowanej w intencji odnowy moralnej Krakowa. W ramach modlitewnego Maratonu za Kościół i Ojczyznę zachęcamy do odmawiania dziesiątki Różańca i Litanii do św. Jana Pawła II. Teksty do indywidualnej modlitwy są przygotowane na ławkach.
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim – dobrej niedzieli.