Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Zeslanie
  1. Dzisiejszą uroczystością kończy się okres wielkanocny. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o 15.15 i 21.37.
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła, w środę – bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika i kapłanów zamordowanych w czasie II wojny światowej, w piątek wspomnienie bł. biskupa Michała Kozala, zamęczonego w Dachau.
  3. Przyszła niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie okresu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  4. W najbliższy czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również wspomnienie św. Antoniego z Padwy i dzień imienin ks. Antoniego. Z tej okazji składamy księdzu Antoniemu, emerytowi, serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i siły w kapłańskim życiu. O potrzebne łaski będziemy się modlić w czwartek na Mszy świętej o godz. 15.15.
  5. Od przyszłej niedzieli 16 czerwca od godz. 22.15 do środy 19 czerwca do godz. 15.00 będzie trwało w naszym kościele całodobowe modlitewne triduum przed Najświętszym Sakramentem o duchową odnowę Krakowa, jako przygotowanie do uroczystości Bożego Ciała.
  6. Bóg zapłać wszystkim za wspólną dzisiejszą modlitwę, za nawiedzenie naszego kościoła i ofiary złożone na utrzymanie tej świątyni. Zapraszamy do modlitwy także w tygodniu, zwłaszcza na codziennej adoracji o godz. 20.00. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, polecamy w modlitwie solenizantów i jubilatów i prosimy dla wszystkich o Boże błogosławieństwo.