Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

057846 6J0q TYNIEC170309 HP14 83
  1. Po dniach modlitwy przy Jezusie umęczonym i ukrzyżowanym możemy świętować dziś Zmartwychwstanie Chrystusa. Chcemy wyrazić nasze podziękowanie tym, którzy pomagali w tej modlitwie i skupieniu w tych dniach. Bóg zapłać księdzu Antoniemu za wielkopiątkowe kazanie, Bóg zapłać księdzu doktorowi Marcinowi za obecność z nami i wspólną modlitwę w czasie Triduum. Dziękujemy naszej liturgicznej asyście, panu profesorowi Januszowi, panu Krzysztofowi, dziękujemy panu kościelnemu i panu Marcinowi z bazyliki Mariackiej za przygotowanie Ciemnicy i Grobu, także za kwiaty pani Ziucie, panu Adamowi i pani Gabrysi. Dziękujemy naszej organistce Ani z całą rodziną za prowadzenie śpiewu w czasie Triduum. Dziękujemy nade wszystko każdej i każdemu z was, kto wziął udział i pobożnie uczestniczył w tych wydarzeniach paschalnych, wszystkim nawiedzającym nasz kościół i tutaj czuwających w tych dniach ? wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
  2. Przypominamy, że dziś będzie również adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o godz. 21.37.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte odprawimy tak jak w niedzielę. Składka od wiernych przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro koronkę odmówimy na zakończenie wieczornej adoracji, przed Mszą świętą o godz. 21.37, natomiast od wtorku do soboty koronka będzie o godz. 15.00, czyli przed Mszą świętą o godz. 15.15.
  5. Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Przez cały dzień uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
  6. W środę na wieczornej adoracji będzie modlić się z nami Róża Różańcowa św. Franciszka, zaś w czwartek wieczorną adorację o odnowę moralną poprowadzi Ruch Czystych Serc.
  7. W czwartek przypada święto św. Marka, Ewangelisty, patrona naszego Księdza Arcybiskupa, o którym w tym dniu szczególnie pamiętajmy.
  8. Z uwagi na przypadającą w tym tygodniu oktawę Wielkiej Nocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W tym roku, z racji Oktawy Wielkanocny uroczystość św. Wojciecha, patrona naszego kościoła będziemy obchodzić 29 kwietnia, w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Już dziś zapraszamy bardzo gorąco na Mszę świętą odpustową o godz. 18.00.
  10. Wszystkim pragniemy dziś złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby czas radości Wielkanocnej pozwalał jeszcze mocniej doświadczyć, że Jezus jest z nami i żyje w Eucharystii i w Kościele. Życzymy, by każdy otworzył się na tę Jego obecność i przeżywał swoje życie w ciągłej perspektywie zmartwychwstania. Niech Chrystus zmartwychwstały udzieli wszelkich łask na każdy dzień i błogosławi nam i naszym bliskim. Szczęść Boże!