WAKACJE 2023 ZE ŚWIĘTYM WOJCIECHEM

Received 3187217051575986

Gdy już jest wiosna, myśli wędrują też ku wspólnym wakacyjnym przygodom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tegorocznych wypraw.

 

ROWERY, 29 VI – 6 VII 2023  🚴🚵🚴🚵🚴🚵

Kolejny etap rowerowej przygody śladami Świętego Wojciecha. Po kręceniu do Gniezna (2021) i do Pragi (2022) nadszedł czas na Budapeszt, stolicę Węgier. Tradycja utrzymuje że Święty Wojciech z tamtej ziemi (gdzie ochrzcił i bierzmował m.in. Stefana I, pierwszego króla węgierskiego) przybył na naszą ziemię, a nawet na ten skrawek ziemi, gdzie dziś stoi nasza urocza świątynia na Rynku w Krakowie⛪. Stąd zatem wyruszamy by dotrzeć do Budapesztu.

Nasza przygoda rozpocznie się 29 czerwca. Rano o 7.00 będzie wspólna Eucharystia🙏🙏🙏, po niej śniadanie🍪🍯☕, a następnie ok. 9.30 wyruszymy w drogę🚲🚲🚲. W sumie będzie pięć dni jazdy, ale po pierwszych dwóch dniach, w malowniczym rejonie górskim słowackiej Małej Fatry będzie jeden dzień przerwy😊(możliwość wyjścia w góry, nad jezioro, do pięknego pobliskiego miasta). Następnie kolejne trzy dni jedziemy🚲😊🚲, by wieczorem 4 lipca dotrzeć do celu. 5 lipca spacerujemy, by poznać nieco Budapeszt. 6 lipca przed południem autokarem wracamy do Krakowa, aby wieczorem być znowu w naszym mieście, i przygotowywać się na spływ kajakowy, którego początek 9 lipca 😊

Trasa piękna, cudowne panoramy, fragmentami nieco górzysta, dziennie około 80 km do przejechania.🌄🌄

Cena:  1180 złotych, a w niej – wyżywienie na całej trasie, obsługa przejazdu, kuchni, serwis, bilety powrotne do Krakowa, noclegi na trasie i w Budapeszcie, ubezpieczenie. Noclegi raczej w domach, domkach kempingowych, ośrodkach rekolekcyjnych, hotelikach, jeden jedynie możliwe, że pod namiotami.

Zapisy rozpoczną się 7 maja ( w zakrystii przed lub po Mszy o godz. 15.15 lub 21.37), a zakończą się 31 maja, lub w dniu wyczerpania miejsc.

Zaliczka przy zapisach: 500 zł. (bezzwrotna kwota zaliczki w razie rezygnacji zgłoszonej do 20 VI 2023 – to 250 złotych).

Miejsc: 25. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

KAJAKI, 9 – 15 VII 2023

Nasz wielki spływ! Ku czci Wujka!  🚣🚣🚣🚣🚣🚣

Na to wydarzenie czekamy szczególnie co roku. Po dwóch spływach kajakowych Krutynią i stacjonowania na polu namiotowym w Spychowie, przyszedł czas na zmianę miejsca!😀😃😄 A miejsce nowe szczególne, bo związane z pierwszym spływem, na którym był Karol Wojtyła, zatem… tu wszystko się zaczęło dla Wujka, co związane z przygodą kajakową. Było to dokładnie 70 lat temu, w roku 1953. W tę rocznicę wyruszamy zatem śladami Wujka na rzekę Brdę🌅. Będziemy stacjonować na polu namiotowym w Swornegaciach. Okolica piękna, przeniknięta majestatem Borów Tucholskich.🌲🌲🌲🌳🌳🌳

Nasza przygoda rozpocznie się 9 lipca. Rano będzie Eucharystia🙏w kościele św. Wojciecha, po niej śniadanie „kontynentalne” i kawa 🍪☕, i wspólne wyjście na pociąg🚉. Dojedziemy nim do Chojnic, stamtąd autokarami dotrzemy do Swornegaci. Wieczorem integracja przy ognisku🔥🔥 i specjałach z grilla🍗🌶🌮, i omówienie ważnych spraw związanych z wydarzeniem. 10 i 11 lipca płyniemy Brdą (2 odcinki). 12 lipca będzie dniem skupienia i spacerów lub rowerów, aby powędrować do Parku Narodowego Bory Tucholskie🌳. 13 lipca płyniemy Zbrzycą. 14 lipca dzień rekreacji i przygotowania przed tym co wieczorem, czyli Uroczystą Eucharystią 🙏na odwróconym kajaku i radosną Agapą. 15 lipca wracamy do Krakowa pociągiem.

Cena: 820 złotych.  W cenie: przejazd pociągiem tam i z powrotem, przejazd autokarami z dworca i na dworzec, dowóz na kolejne odcinki rzeki, noclegi, pełne biwakowe wyżywienie, sanitariaty, wypożyczenie kajaków, kamizelek, wioseł; przewóz kajaków, ratownicy, obsługa spływu, ubezpieczenie, agapa.

Zapisy rozpoczną się 7 maja ( telefonicznie 786-594-878 od poniedziałku do piątku, w godzinach 20.00-21.00, osobiście w zakrystii kościoła św. Wojciecha  od poniedziałku do piątku przed Mszą Św. o 15.15),  a zakończą się 31 maja, lub wcześniej gdy się wyczerpią miejsca.

 

Zaliczka przy zapisach: 400 zł. (bezzwrotna kwota zaliczki w razie rezygnacji zgłoszonej do 20 VI 2023 – to 200 złotych).

 

Miejsc: 100.

 

FRANCJA, 23 VII – 1 VIII 2023

O tym wyjeździe już dużo pisaliśmy, ale dla przypomnienia: mając skarb w naszej świątyni, jakim są relikwie świętej Marii Magdaleny, postanowiliśmy dotrzeć do niesamowitego miejsca, gdzie Maria Magdalena spędziła swe życie po Wniebowstąpieniu ukochanego Mistrza. To miejsce to Prowansja, piękny rejon na południowym wschodzie Francji🏝🌳🌲🌄. Będziemy blisko groty naszej Świętej, a także jej grobu. Miejsce naszego pobytu to okolice Saint Maximin la Sainte-Baume, piękna maleńka wioseczka u podnóży gór, gdzie znajduje się wspomniana grota. Spędzimy czas z Marią, na kontemplacji🙄, ciszy🤐, modlitwie🙏, a także na zwiedzaniu Marsylii, Awinionu, Wybrzeża Lazurowego🏞🏙. Nasz czas będzie wypełniony także spotkaniami przy stole, co w kulturze francuskiej jest bardzo istotnym obszarem🍷🍲. Choć śniadania petit – dejeuner na wzór francuski będą skromne (jak sama nazwa podpowiada), to południowy dejeuner ( już bez petit) będzie już obfitszy, a wieczorny diner na bogato 🍕🧀🍖🍞🍷. Nie zabraknie oczywiście smakowania francuskich serów (tych pachnących inaczej) i wina (tego pachnącego nieco właściwej, przynajmniej dla nas nie francuzów). Czas zatem naprzemiennie: ciszy i radości, modlitwy i rozmów, pięknego obcowania z przyrodą i podziwianiem Marsylii, zanurzenia się w kontemplacji i morzu Tyrreńskim. Plan wyjazdu będzie oscylował wokół wyżej wymienionych obszarów. Dokładniejszy plan na każdy dzień zostanie przesłany mailem osobom zapisanym.

Cena: 350 euro + 770 złotych. W cenie: *Przejazd autokarem tam i z powrotem, *przejazdy autokarem podczas pobytu na miejscu, by zwiedzić różne miejsca; *zakwaterowanie, *noclegi; *pełne wyżywienie na miejscu, *wino do obiadów i kolacji, *organizacja, *wyjście wspólne do restauracji. (Cena nie zawiera wstępów do muzeów, opłat za bilety na środki komunikacji w danym mieście typu metro, tramwaj itp.)

 

Zapisy: od 2 kwietnia 2023 (Niedziela Palmowa) na kolacji o godz. 20.00, do wyczerpania miejsc. Po 2 kwietnia (jeśli będą jeszcze miejsca) zapisy w zakrystii przed lub po Mszy o godz. 15.15 lub 21.37.

 

Zaliczka przy zapisach: 150 EUR (bezzwrotna kwota zaliczki w razie rezygnacji zgłoszonej do 30 VI 2023 – to 90 EUR). Reszta wpłaty do 15 czerwca.

Miejsc: 46.

Więcej informacji o wyjeździe do Francji TUTAJ: http://wojciechnarynku.pl/francja-2023-z-rektoratem-swietego-wojciecha/