Wniebowstąpienie Pańskie

Schody
  1. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy, w sobotę wspomnienie św. Jadwigi królowej, Pani Wawelskiej, przyszła niedziela jest Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.
  2. W sobotę 8 czerwca o godz. 11.00 w Bazylice Mariackiej odbędzie się uroczyste dziękczynienie biskupów Polski i Litwy za beatyfikację bł. Michała Giedroycia, żyjącego w XV wieku brata zakonnego, pełniącego pokorną posługę zakrystianina w pobliskim kościele św. Marka. Na uroczystość zaprasza ksiądz arcybiskup metropolita krakowski.
  3. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek miesiąca, wieczorna Msza święta będzie odprawiona w intencji powołań kapłańskich. Skorzystajmy również z okazji do spowiedzi i Komunii św. z racji pierwszego piątku.
  4. W czwartek kolejne Dialogi z Arcybiskupem w kolegiacie św. Anny o godz. 20.15.
  5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony czci Serca Jezusowego. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 15.15, a w niedzielę na zakończenie wieczornej adoracji.
  6. Bóg zapłać wszystkim modlącym się w naszym kościele i za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, zwłaszcza solenizantom i jubilatom, i prosimy o Boże błogosławieństwo.