Ogłoszenia duszpasterskie na 24 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/09/74677-2.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
74677 (2)
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna IX Tydzień Wychowania. Biskupi przypominają, że my wszyscy ? rodzice jako najważniejsi świadkowie wiary, duszpasterze i katecheci ? jesteśmy odpowiedzialni przed Bogiem za rozwój wiary dzieci i młodzieży. Dlatego powinniśmy pamiętać o naszym podstawowym zadaniu, jakim jest głoszenie prawdy, że Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem człowieka. Intencje wychowania, szkoły i rodzin polecajmy w tym tygodniu w naszych modlitwach.
  2. Także dziś przypada 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który papież Franciszek poświęcił drodze, jaką winno się budować od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich.
  3. Dziś wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, jutro wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, w środę święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i patrona Polski. W piątek wspomnienie świętych męczenników koreańskich, a w sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Przypominamy przy tej okazji, że wieczorna Msza święta w sobotę o godz. 21.37 jest już sprawowana według formularza niedzielnego.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy gromadzą się na wieczornych adoracjach w ramach Szpitala Domowego, czyli modlitwy o odnowę moralną naszego miasta. Prosimy szczególne za ludzi młodych uzależnionych i ulegających złym wpływom, a także o nawrócenie tych, którzy szerzą zgorszenie. Osoby, które potrzebują rozmowy, na temat uzależnień mogą skorzystać z Poradni Szpitala Domowego, szczegóły są na ulotkach z tyłu kościoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, do spowiedzi i do udziału w Mszy świętej o 21.37.
  5. ?Bóg zapłać? składamy za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim nawiedzającym nasz kościół życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.