Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_0220-1024x683.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
DSC 0220 1024×683
  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest na świecie jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek zachęca, by w modlitwie zawierzyć dzisiaj nadzieje wszystkich migrantów i uchodźców świata oraz pragnienia przyjmujących ich wspólnot, aby wszyscy zgodnie z najważniejszym przykazaniem Bożym nauczyli się kochać bliźniego, obcego, jak siebie samego.
  2. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Centralne nabożeństwo ekumeniczne, w którym udział weźmie abp Marek Jędraszewski i zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich, odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 stycznia w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Białych Morzach.
  3. W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w sobotę wspominamy św. Fabiana i św. Sebastiana, męczenników.
  4. Ksiądz Arcybiskup zaprasza na tegoroczną edycję Dialogów, czyli spotkań z diecezjanami. Najbliższe Dialogi odbędą się w najbliższy czwartek w kolegiacie św. Anny o godz. 20.15.
  5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza małżonków, jak i narzeczonych na cykl spotkań o małżeństwie. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2018 roku w parafii św. Jana Kantego w Krakowie-os. Widok o godz. 19.15.
  6. W naszym kościele Msze święte w tygodniu odprawiane są o godz. 15.15 i 21.37. Zachęcamy również do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 20.00. Jest to modlitwa za nasze miasto, o odnowę moralną jej mieszkańców w ramach inicjatywy Szpital Domowy zapoczątkowanej przez młodzież kilka lat temu.
  7. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy świętych na ten rok. Dziękujemy też za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, zwłaszcza solenizantom i jubilatom.

W duchu modlitwy za tych, którzy poszukują na ziemi bezpiecznego miejsca dla siebie i swojej rodziny prośmy Boga o błogosławieństwo