Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/11/zaćmienie.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Zaćmienie
  1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę II Światowym Dniem Ubogich przeżywanym pod hasłem: ?Biedak zawołał, a Pan go usłyszał?. W specjalnym orędziu papież napisał: Stan ubóstwa nie wyraża się mową, lecz staje się krzykiem, który rozdziera niebiosa i dochodzi do Boga. Możemy zadać sobie pytanie: dlaczego ten krzyk, który wznosi się przed oblicze Boga, nie może dosięgnąć naszych uszu, pozostawiając nas obojętnymi i biernymi? W takim Dniu jak ten, który dziś przeżywamy, jesteśmy wezwani do poważnego rachunku sumienia, aby zrozumieć, czy naprawdę potrafimy słuchać ubogich.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Salomeę, we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę dzień Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w sobotę świętych męczenników wietnamskich. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ? ostatnia niedziela roku kościelnego. Na Mszy świętej o godz. 10.30 będzie śpiewać Chór mieszany ?Salawa?.
  3. Dziś przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy. Jest to dzień, gdy w naszym kościele cztery lata temu rozpoczęła się zapoczątkowana przez młodzież modlitwa w intencji odnowy moralnej naszego miasta, podejmowana na codziennej wieczornej adoracji oraz Eucharystii. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy nadal podejmują dzieło Szpitala Domowego, angażują się w modlitwę i konkretną pomoc i zapraszamy do dalszej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 20.00. Przy Szpitalu Domowym działa również poradnia katolicka, osoby zainteresowane mogą zabrać ulotki z informacją i podać osobom potrzebującym wsparcia.
  4. Dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę i za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.