Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

DSC 0220 1024×683
  1. Dziś 32. Niedziela Zwykła. Jest to również IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jutro przypada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w środę wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy, dziewicy, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  2. Trzy lata temu 18 listopada w liturgiczne wspomnienie i setną rocznicę męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny, rozpoczęła się w naszym kościele modlitwa o moralną odnowę nas samych i Krakowa. Od tej pory kościół św. Wojciecha stał się miejscem codziennej wieczornej adoracji i spowiedzi oraz Eucharystii. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy nadal podejmują to dzieło Szpitala Domowego, angażują się w modlitwę i konkretną pomoc i zapraszamy do dalszej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 20.00. Przy Szpitalu Domowym działa również poradnia katolicka, osoby zainteresowane mogą zabrać wizytówki z informacją i podać osobom potrzebującym wsparcia.
  3. Jak słyszeliśmy tydzień temu w Liście Księdza Arcybiskupa, rozpoczynamy w naszej archidiecezji przeżywanie I Światowego Dnia Ubogich. Od wtorku na Małym Rynku będzie działał ?Namiot Spotkań? z przedstawicielami wspólnot pomagających ubogim, będą odbywać się warsztaty, pokazy, filmy, rozmowy. Od czwartku w Bazylice Mariackiej odbywać się będą rekolekcje dla Krakowa i Archidiecezji, prowadzone przez ks. Mirosława Toszę i Wspólnotę ?Betlejem?. Rozpoczęcie w czwartek 16 listopada, o godz. 18.30. Cały program jest na stronie internetowej kościoła św. Wojciecha i na plakacie przed wejściem. Zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.
  4. Przy wyjściu z kościoła można dziś również złożyć swój dar na ubogich naszej archidiecezji, który zostanie przekazany do archidiecezjalnej Caritas.
  5. Bóg zapłać również za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Zapraszamy na Msze święte w tygodniu o godz. 15.15 i wieczór o godz. 21.37 poprzedzoną adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim życzymy dobrej niedzieli.
  1. Uczestnictwo w Eucharystii napełnia nas doświadczeniem Bożej mądrości oraz uczy czuwania i gotowości na spotkanie z przychodzącym Chrystusem. W duchu tego doświadczenia Chrystusa na co dzień przyjmijmy błogosławieństwo.